סתימות ביוב

מים מתחילים לעלות על גדותיהם במקלחת, אתה מתבאס, מסוג התקלות ש'אף פעם אין להן זמן מתאים'. כשאתה פונה אלינו, 'גדולי האינסטלציה', השד לא כל כך נורא. אנחנו מטפלים בסתימת הביוב מהר, יעיל, נקי וללא נזקים לסביבת הבית.

מה גורם לסתימות ביוב?

יש מגוון סיבות לסתימות ביוב, החל בלכלוך רב שחודר למערכת הביוב ולא יוצא ממנה ועד להתפוצצות הצנרת. סתימות ביוב רבות נגרמות משיער החודר למערכת וגורם אט אט לסתימתה. גם השלכה של מגבונים, תחבושות היגייניות, טמפונים וחומרים אחרים שאינם מתכלים עלולה לגרום לסתימות ביוב. אחת הסיבות העיקריות הגורמות לסתימות ביוב היא חדירת שורשים, זרדים, עלים וענפים למערכת הביוב. מקרה כזה דורש טיפול של בעל מקצוע, על מנת לאתר במדויק את מקור הסתימה ולטפל בה באופן נקודתי ויעיל.

סתימות ביוב נגרמות במגוון אזורים בבית ומחוצה לו: במטבח בעיקר עקב שומנים שנדבקים ומצטברים בדפנות הצינורות, בשירותים ובמקלחת, בקווי ביוב ראשיים בבית ובבניין, במרזבים בהם מצטברים עלים, ענפים ופסולת ועוד.

הביוב נסתם, מה עושים?

לפני שתקראו לאינסטלאטור תוכלו לנסות לפתוח את סתימת הביוב בעצמכם. הדרך הפשוטה והוותיקה מכולן לפתיחת סתימות ביוב קלות היא באמצעות פומפה. הפומפה שואבת את הלכלוך באמצעות הוואקום שהיא יוצרת, ובכך פותחת סתימות ביוב קלות. סתימות ביוב קשות יותר אפשריות לטיפול בעזרת תכשיר אבקתי מיוחד הפותח סתימות ביוב. שופכים את האבקה לתוך הביוב ומיד לאחר מכן שופכים מים רותחים. ממתינים כחצי שעה, והסתימה אמורה להשתחרר. אם שתי פעולות אלו לא עזרו, יש לקרוא לאינסטלאטור. אנחנו זמינים עבורכם בכל שעה ובכל יום – גם בשבתות וחגים. נשמח לפתור לכם את הבעיה מהר וביעילות.

ביוב שכונתי

סתימות ביוב ברחוב או בשכונה הן עניין מורכב הרבה יותר, ודורשות התערבות של אנשי מקצוע מומחים. אלה יפתחו את הסתימה בעזרת ביובית, מתקן המותקן על גבי משאית, ושואב את הלכלוך שהצטבר בביוב בעזרת ואקום, בדומה לפומפה הביתית רק בעוצמה גבוהה הרבה יותר. עוד על הביובית תוכלו לקרוא כאן.

פתיחת סתימות ביוב באמצעות ביובית

ביובית היא מכלית בעלת לחץ דחיסה של 150 BAR המותקנת על משאית, המאפשרת פתיחה יעילה ויסודית של הביוב. הטיפול בביובית מבוצע כטיפול מונע סתימות על ידי שטיפה יסודית של מערכת האינסטלציה, מערכת הביוב והשופכין, וכטיפול בעת סתימה.

כיצד זה עובד?

הביובית נחשבת ליעילה במיוחד בפתיחת סתימות ביוב. היא שואבת בוואקום את הלכלוך או את החפצים החוסמים את המערכת בקלות. הביובית מאובזרת בכל הכלים הדרושים לפתיחת בורות הביוב: פטישים, מברגים, לומים, איזמלים, מפתחות לפתיחת בורות, מפתחות צינורות ועוד. הביובית נושאת את כל סוגי הצינורות, כולל צינור מים עד לאורך של 150 מטר. כך משחררת הביובית מגוון רחב של סתימות ביוב, ביניהן שחרור סתימות במרזבים, שחרור סתימות בבריכות ובחצרות ביוב.

שחרור סתימות באמצעים אחרים

לא כל סתימה בביוב מחייבת התערבותה של ביובית. ישנן הרבה סוגי סתימות שאנו יודעים לפתור באמצעים קלים ופשוטים יותר. ברשותנו מגוון כלים, הנמנים על הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום, באמצעותם אנחנו מחלצים סתימות ביוב בלוחות זמנים קצרים, בלי נזקים, באופן מאוד ממוקד. באמצעות המצלמה שלנו, אשר יודעת לתת לנו תמונה מדויקת של 360 מעלות הצינור, אנחנו מזהים את הנקודה הבעייתית בתוכו ויודעים לפעול רק בה, מבלי לפגוע ביתר הצנרת. את הטיפול עצמו אנחנו עושים בכלי עבודה מתקדמים בהם זרוע רובוטית שמרסקת ומסירה מפגעים מתוך הצינור ומאפשרת לזרימת המים הטבעית בתוכו לשטוף אותם משם.