שיקום ביוב

צנרת הביוב, מעצם היותה מוסתרת היטב מתחת לאדמה, לריצוף, לכביש וכדומה, מרמזת לנו על ליקויים הרבה פעמים רק כשהם כבר גדולים ומחייבים טיפול מיידי, יקר ומורכב. כל זמן שאין סימנים לבעיה, קל לנו לשכוח מענייני הצנרת והביוב, כי טרדות היום יום מעסיקות אותנו, ולמה לנו להתעסק במה שלכאורה תקין? 

 

אנחנו ב'גדולי האינסטלציה' ממליצים כן להתעסק עם סוגיות הביוב דווקא כשאין רמזים וסימנים חיצוניים המלמדים על בעיות, כי העיסוק בביוב כשהכל תקין הוא הרבה יותר זול, קל ונינוח. אם תעשה את זה אחת לשנתיים באופן קבוע – איננו מגידי עתידות, אך אנחנו בהחלט יכולים להניח שצפוי לך שקט נפשי בגזרת הצנרת.

בדיקה של הצנרת אחת לשנתיים לטובת איתור בעיות כשהן עדיין קטנות – תאפשר לך לשלם מעט, להימנע מתקלות בלתי רצויות בדיוק בערב חג (הרי תמיד התקלות החמורות מתרחשות כשלא נוח), ולקבל טיפול מהיר, נקי ויעיל שמשמעו רק תחזוקה שוטפת ולא תיקון של תקלות בהולות ומורכבות. המשמעות בשבילך: פחות לכלוך, פחות בעיות, פחות תיקונים, פחות כסף.

אז איך אנחנו בודקים ומאתרים בעיות ביוב

אנחנו שמחים לבשר לך שגם הבדיקה עצמה אינה כרוכה בחפירה או בלגן. היום, כשאתה מזמין את 'גדולי האינסטלציה', אתה יכול לדמיין שהזמנת הביתה רופא לבדיקת הצנרת, שכן הציוד המשמש אותנו נמצא בקדמת הטכנולוגיה בתחום ואנחנו מצלמים את הצנרת שלך לעומקה, כפי שבבדיקות רפואיות, הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת מצלמת את גופנו. הצילום מבוצע במצלמה משוכללת המעניקה לנו מבט מלא על הצנרת שלך. את התמונה העולה אנחנו רואים ביחד איתך בזמן אמת ולמדים מה מצב הצנרת בכל נקודה ונקודה שלה.

התמונה העולה מהצילום מאפשרת לנו לאבחן במדויק היכן ישנם ליקויים, גם קטנים, ואותם לתקן נקודתית, לפני שהם הופכים לליקויים גדולים ומסובכים יותר.

איזה סוגי בעיות בצנרת אנחנו עלולים לפגוש בבדיקה?

אחת הבעיות הנפוצות בביוב היא סתימה הנגרמת מהשלכה של חומרים בלתי מתכלים למערכת הביוב (מגבונים, תחבושות הגיוניות ועוד). אלה חודרים למערכת וגורמים לסתימתה. בעיה נפוצה אחרת היא חדירה של שורשי עצים לביוב, במיוחד במקרים בהם הצנרת ישנה ובנויה מבטון. הבטון נאכל עם השנים, נסדק ומתפורר, והענפים, הזרדים והשורשים חודרים לביוב וגדלים בתוכו עד לסתימתו. בעיות נפוצות נוספות הן חדירה של חומרי בניין, בטון וברזל, עיקום ושבירה של צינורות ותקלות נוספות. כל אלו, כשהם באים לידי ביטוי מעל פני השטח, הם מסבים נזק וסבל לסביבה ולסובבים: ריחות לא נעימים, עובש ורטיבות על הקירות, התפוצצות צנרת ועוד.

על מנת להימנע מכך מראש, כאמור, הזמן אותנו אחת לשנתיים. אנחנו נאתר ונאבחן את הבעיות בביוב ובצנרת שלך, כשהן בחיתוליהן, ונטפל בהן כשהן עוד קטנות ופשוטות לטיפול.

איתור בעיות בביוב, חייב להיעשות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ואיכותיים, תוך שימוש באמצעים הסורקים את כלל מערכת הביוב הביתית, וכן את הצנרת. המלצתנו אליך – הזמן אותנו אחת לשנתיים, בטווח הארוך זה יעלה לך הרבה פחות – פחות כסף, פחות מתח, פחות לכלוך ובלאגן.